با سلامی  به گرمی افتاب:

زندگی عین سفر است . و سفر خود زندگی است .برای شناختن جهان پیرامون خود باید دل کند ورفت  تاتجربه کرد. باید همچون عقاب تیز پرواز بال گشود و پرواز کرد . نباید بهراسید . هراسیدن همچون موجودات ترسو به هیچ دردی نمی خورد باید مثل عقاب به پرواز درایید و جاهای ناشناخته و نادیده را با چشم دید و با دل لمس کرد . نباید همچون عنکبوت در لاک خود فرو رفت و به جز تارهای از پیش بافته اش دنیای  دیگری را ندید . باید  رفت و سفر کرد . .اینجا جایی است برای به اشتراک گذاشتن ان تجربیات سفر و باید سفر را از ایران اغاز کرد تا زیبایی های  دنیای پیرامون خود را بهتر درک وقیاس نمود. این وبلاگ را متعلق به خودتان بدانید و نظر و پیشهاد را از یاد نبرید . امروز می خواهم بقیه داستان سفر نامه ام را اغاز کنم . دنباله سفر به بلغارستان استان ساحلی وارنا پس دنباله سفرنامه:


وارنا سومین شهر بلغارستان است .برکرانه دریای سیاه ودر نزدیکی دریاچه وارنا واقع شده است . و بند مهمی در بخش شرقی بلغارستان به شمار می اید . این شهر در 470 کیلو متری شمال شرقی صوفیه قرار دارد و شهر های مهم اطراف عبارت است از دوبریج-شومن-بور گالین میباشد.

بهترین مکانهای دیدنی . این شهر عبارت است از  کلیسای جامع که در مرکز شهر قرار دارد .پارک باغ دریایی که مکان تفریحی با تعدادی پلاژ-موزه-و رستوران - و تعدادی دلفین که به زیبایی این شهر افزوده است .

مجتمع ماسه های طلایی با گلدن سندز مجموعه ای از مرواریدهای ارمیده در میان انبوهی از تپه های جنگلی و ماسه های سفید طلایی و اب های روان ابی انعکاسی از بهشت بر روی ساحل شمالی وارنا به ابعاد 5 کیلومتر طول و 100 متر عرض می باشد .

گلدن سندز محلی  برای استراحت .و شادی برای کلیه اقشار با هر مرامی و اعتغادی ساخته شده است . چشمه های اب گرم این ناحیه چشم انداز توریست ها می باشد . یکی از مراکز خرید در وارنا عبارت است از وارنا مال است . که در وارنا مال از تعدادی پاساژبزرگ است که در ان در حدود 170فروشگاه متنوع اقلام مختلف از لباس -کفش-کیف-چرم-در خود جای داده است .

علاوه بر ان مغازهای کوچک و جالب در بازارهای خیابان وجود دارد .

حمل و نقل عمومی در این شهر عبارت است از تاکسی اختصاصی-مینی بوس-اتوبوس-اتوبوس برقی-تاکسی های این شهر به رنگ زرد است و مبلغ کرایه ان حدود یک لوا می باشد. بهتر است برای گرفتن تاکسی از مراکز ایستگاه سوار شوید مطمئن تر است .

وارنا از نظر اقتصادی نقش مهمی در منطقه دارد . و مردم منطقه برای کسب و درامد از کلیه شگردها استفاده می کنند . از جمله.

کرایه دادن اپارتمان و سوئیت. تختو سایه بان کنار ساحل-کرایه اتومبیل- دوچرخه-موتور سیکلت- و اسبهای کوتاه قد. مکانهای دیدنی به جز موارد گفته شده عبارت است از .

جنگل سنگ کاری شده و ساخته شده از سنگ در 18 کیلو متری غرب وارنا که منطقه بسیار زیبای است و مسافرین و توریست ها از این منطقه به عنوان جاذبه توریستی یاد می کنند . توریست هایی که متمایل به کلو پ های شبانه و کازینو هستند . می توانند با مبلغ ناچیزی از این کلو پ ها استفاده کنند ودر صورت تمایل به جنس مخالف می توانند با مبلغ ناچیزی موردی را انتخاب کرده و به اتاقشان ببرند و مشکلی نیست . و توصیه می کنم اول با طرف مقابل مبلغ را تعیین کنید.بدرود قسمت بعدی سفر نامه به تاریخ 1391/5/20تحریر میگردد.